sobota 28. července 2012

Vzpomínky na Keukenhof

Sledujte také náš druhý blog www.pavelchlouba.blogspot.com

Nedaleko holandského města Lisse se nachází místo, které v jarní době přitahuje a zároveň fascinuje davy lidí z celého světa. Je to park Keukenhof, jehož jméno se už od období po skončení druhé světové války spojuje s jedním ze symbolů Nizozemí - s tulipány.
Za všechnu tu krásu v podstatě může tehdejší starosta města Lisse, který dostal zajímavý nápad, a také ho uměl i realizovat.  Protože v okolí města se už tenkrát tulipány hojně pěstovaly, oslovil tento pán pěstitele se svojí odvážnou myšlenkou. Nabídl pěstitelům k dispozici park Keukenhof a řekl jim:
Vytvořte společnou expozici cibulovin – bude to výkladní skříň vaší produkce i zajímavá turistická atrakce zároveň“.
Na tuto pobídku pěstitelé zareagovali, čímž začli psát zcela novou historii tohoto parku. Z nenápadného parčíku zastrčeného kdesi na holandském venkově se za dobu od roku 1949 povedlo vytvořit park světového věhlasu, který na svou stranu strhává zájem turistů, fotografů i zahradnických nadšenců z celého světa. Správcové parku o Keukenhofu tvrdí, že v jarním období, kdy jsou jeho brány otevřeny veřejnosti, patří k nejfotografovanějším objektům a také, že je to nejkrásnější jarní zahrada světa.