pondělí 24. září 2012

Floriade 2012


sledujte také náš druhý zahradnický blog www.pavelchlouba.blogspot.comLetopočty končící dvojkou, jsou už po několik desetiletí svátkem všech zahradníků.


V tyto roky se v Holandsku koná světová zahradnická výstava - FLORIADE. Hostitelem té letošní, se stalo město Venlo, ležící poblíž německých hranic.


Floriáda zvládla nabídnout každému něco… dětem místo na hraní…


zvědavým důležité informace o rostlinách… 


a unaveným -  jízdu kabinkovou lanovkou…


…a z ní pak úžasný výhled z výšky 30 metrů na vodní plochy, pavilony i výsadby rostlin… 


Floriáda rozhodně nebyla jen tak obyčejnou výstavou, bylo to opravdové show, plné originálních nápadů.


….některé byly velmi praktické či poučné… 
…jiné moderní… …další pak trochu bláznivé…,


…nebo lehce legrační… Tvůrci Floriade byli ve svých plánech velmi velkorysí. V areálu výstaviště vysázeli skoro 2 milióny cibulovin……3 tisícovky stromů a 18 tisíc keřů……5 tisíc růží...
  


a také úžasných 180 tisíc trvalek.


Květy Floriády 2012 už odkvetly a její brány  se uzavřou  7 října. Zahradničtí nadšenci se už ale  jistě těší na další letopočet,  končící dvojkou. Děkuji vám za návštěvu.

Pavel - zahradník na cestách 

11 komentářů:

 1. Viděla jsem reportáž o orchideích na letošním Floriade 2012 a to snad už až musí být nudné ( přeneseně). To je takové obrovské množství květin, že si to ani jeden nedokáže představit. A to nemlzuvím ani o dalších expozicích. No prostě pastva pro oči a asi i pro nos.

  OdpovědětVymazat
 2. To je úžasné, až oči přechází, krása.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Pavel,
  v noci som ťa videla v telke :-) Vidím, že ti pribudol nový blog, s radosťou si ho pôjdem pozrieť. Táto výstava bola vo Venlo? No keby som to bola vedela, dala by som po tebe pozdraviť jediné holandské mestečko, v ktorom som kedysi bola :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Keď kliknem na odkaz toho tvojho nového blogu, zakaždým ma hodí len na tento blog.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Tunisanka, ďakujem za návštevu i komentáre. Tiež vďaka za upozornenie na zle fungujúci odkaz, už je to opravené a snáď to aj dobre funguje. Prekliknutím sa dostaneš na moj druhý blog - Záhradníka na cestách som rozdelil, aby sa tu objavovali hlavne cetovateľské veci, druhý blog je pre všetko ostatné. Pre zábavu, poučenie a tiež aj trochu kvoli komercii.
   Floriade bola ozaj vo Venlo, pre mňa je to krásne mesto a Floriade - no úžasné. Ešte tento týždeň trvá, ďaľšia bude zase až za 10 rokov.
   Maj sa krásne - ešte raz ďakujem.
   Pavel

   Vymazat
  2. Dovolila som si použiť (samozrejme s menom autora) fotku zelených cyklistov na mojom facebookovom profile: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3957565864818&set=a.1064088129683.2010286.1450401392&type=1&theater
   Daniela a zároveň aj Tunisanka, ďakujem!

   Vymazat
 5. To musí být fantastická podívaná, Pavle, co se týká všech těch nádherných květin, ale davy lidí, to už bude asi horší! ;-) Krásné snímky a pěkné povídání! Díky :-)
  Zdravím tě a přeji krásnou neděli. Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, moc děkuji za návštěvu. Podívaná to byla opravdu krásná. Ale už je minulostí. 7. října vše skončilo, další Floriade bude zase až za 10 let. S těmi davy lidí to nebylo tak nejhorší. Bylo jich tam sice hodně, ale na ploše 66 hektarů to nějak ani nevadilo.

   Vymazat
  2. Na takové ploše se lidi rozejdou, to je pravda.
   Koukám, Pavle, jak plynně píšeš "po slovensky".

   Vymazat
 6. To je úžasné. Chtěla bych se tam někdy podívat.

  OdpovědětVymazat